Op 19 juni houdt Artcurial Beurret Bailly WidmerArt Basel en presenteert de belangrijkste kunstenaars in deze stijlen, waaronder twee surrealistische meesterwerken van René Magritte en Salvador Dalí vinden op 4, 5 en 6 juni in Parijs de Twenty One Contemporary-veilingen
Voorafgaand aan de eerdergenoemde datum organiseert Artcurial op 4, 5 en 6 juni in Parijs haar grote veilingen van moderne en hedendaagse kunst, evenals Twenty One Contemporary. De veiling van moderne kunst omvat werken van gerenommeerde kunstenaars zoals Berthe Morisot, Auguste Renoir, Kees Van Dongen, Bernard Buffet en Pablo Picasso , maar ook van Vietnamese schilders zoals Le Pho en Mai Thu.
De veiling voor hedendaagse kunst richt zich op belangrijke naoorlogse kunstenaars zoals Pierre Alechinsky, Karel Appel, Alexander Calder, Chu Teh-Chun, Jean Dubuffet , Roberto Matta, Richard Serra , Niele Toroni en Victor Vasarely. Op 6 juni presenteert de Twenty One Contemporary-veiling belangrijke werken uit de huidige hedendaagse kunstscene van kunstenaars als Xavier Veilhan, Tadashi Kawamata, Claire Tabouret, Lee Bae, Julien Creuzet en Ibrahim Mahama.
Een deel van de veiling is ook gewijd aan de zorgvuldig samengestelde Africa First- , met werken van hedendaagse Afrikaanse kunst .
Paranoïde-kritische eenzaamheid – Surrealistische meesterwerken van Dalí en Magritte
Tijdens de jaarlijkse veiling van moderne en hedendaagse kunst worden meer dan 200 kavels geveild, waaronder twee surrealistische meesterwerken van René Magritte en Salvador Dalí.
De preview begint op 11 juni, gelijktijdig met Art Basel. "Les cicatrices de la mémoire" wordt geschat op een waarde tussen de 1.500.000 en 2.000.000 Zwitserse frank. Dit schilderij toont de intense creatieve energie van de kunstenaar in de jaren twintig. Een halfopen deur, een terugkerend element in Magritte's werk, symboliseert de overgang van binnen naar buiten, wat metaforisch ook kan worden uitgebreid naar andere niveaus, zoals de overgang van leven naar dood of van aarde naar hemel.
René MAGRITTE (1898–1967) – Les cicatrices de la mémoire – 1926-27, olieverf op doek, 73 x 54 cm, schatting: 1.500.000 – 2.000.000 CHF / 1.500.000 – 2.000.000 €
De hand op de voorgrond, die de kop van een amfibie lijkt vast te houden, is bijzonder opvallend. Hand en kop zijn in dezelfde kleur en textuur geschilderd, waardoor ze naadloos in elkaar overvloeien. Deze metamorfose, waarbij verschillende objecten samensmelten, is typerend voor Magritte.
Het is een fascinerend werk dat ruimte laat voor uiteenlopende interpretaties en tegelijkertijd de verschillende aspecten van Magrittes schilderkunst verenigt.
“Solitude paranoïaque-critique (Paranoïde-kritische eenzaamheid)” van Salvador Dalí, met een geschatte waarde van 1.500.000 tot 2.000.000 Zwitserse frank, komt uit de collectie van Edward James, een belangrijk aanhanger van het surrealisme. In dit schilderij gebruikt Dalí het concept van dubbele beelden: de auto wordt onderdeel van de rots en omgekeerd. Solitude paranoïaque-critique belichaamt de centrale elementen van Dalí's kunst.
Salvador Dalí (1904–1989) – Paranoïde-kritische eenzaamheid – 1935, olieverf op doek, 19 x 23 cm, geschatte prijs: CHF 1.500.000 – 2.000.000 / € 1.500.000 – 2.000.000
Met zijn uiterst precieze uitvoering slaagde Dalí erin een hyperrealistisch en tegelijkertijd surrealistisch werk te creëren. Dit schilderij van klein formaat, van hoge kwaliteit en in goede staat van bewaring, wordt beschouwd als een van de meesterwerken van de kunstenaar.
Belgische kunstenaars zijn goed vertegenwoordigd in deze veiling. Naast Magritte wordt La petite fille (geschatte waarde: CHF 120.000 – 160.000), een typisch werk van Paul Delvaux, een belangrijke figuur in de 20e-eeuwse Belgische schilderkunst, aangeboden. Ook zijn er twee werken van Jef Verheyen, wiens naam synoniem is met Belgische en internationale abstracte kunst, en een sculptuur (geschatte waarde: CHF 40.000 – 60.000) van Jean-Michel Folon.
Daarnaast worden vier werken van Alberto Magnelli aangeboden, waaronder La lampe et le pichet uit 1913 (geschatte prijs: CHF 80.000–120.000), dat ontstond tijdens een uiterst productieve en cruciale periode in de carrière van de kunstenaar. Ook noemenswaardig zijn belangrijke werken van Giuseppe Capogrossi, Günther Uecker, Lucio Fontana, James Lee Byars, Sol LeWitt en Magdalena Abakanowicz.
Daarnaast worden werken uit een privécollectie in Oost-Zwitserland tentoongesteld, waaronder objecten van Max Bill, Hans Arp, Serge Poliakoff, Günther Uecker en Wifredo Lam.
Impressionisme en moderne kunst (verkoop overdag en 's avonds)
Op 4 en 5 juni vinden in Parijs de grote veilingen voor impressionistische en moderne kunst plaats. Bijna 250 werken worden aangeboden, verdeeld over een avondveiling en een dagveiling. De selectie omvat schilderijen, sculpturen en werken op papier van iconische 20e-eeuwse kunstenaars zoals Auguste Renoir, Berthe Morisot, Maurice Denis, Paul Sérusier, Bernard Buffet, Man Ray , Pablo Picasso, André Masson en Fernand Léger, evenals een zeldzaam schilderij van de naïeve kunstenares Séraphine en Vietnamese schilders als Le Pho en Mai Thu.
Bernard Buffet (1928-1999) – Paravent aux fleurs – 1960, olieverf op doek (4), gemonteerd als kamerscherm, 180,5 x 197,5 cm, geschatte prijs: € 200.000 – € 300.000
Deze selectie wordt aangevuld met het tweede deel van de Jean-Louis Roque-collectie, bestaande uit circa 50 werken. Een opmerkelijke aquarel van Kees Van Dongen, Josephine Baker , die onlangs te zien was in het Musée du Petit Palais in Parijs, zal worden gepresenteerd. Dit portret uit 1925, met een geschatte waarde van € 250.000 tot € 350.000, is een eerbetoon aan de jonge danseres, een onvergetelijke figuur in het Parijse leven van de jaren twintig.
Kees VAN DONGEN (1877-1968) – Joséphine Baker – 1925, Gouache, aquarel, inkt en zwart potlood op papier, Gesigneerd «van Dongen» linksonder, 65,2 x 47,2 cm, Geschatte prijs: € 250.000 – € 350.000
In 1925 trad Josephine Baker op in de Revue Nègre in het Théâtre des Champs-Elysées. Rond die tijd schetste Kees van Dongen het hoofd van de vrouw die later bekend zou worden als de Zwarte Venus. Met haar korte kapsel, opvallende haarlok en karmozijnrode lippen werd ze afgebeeld als een garçonne – een nieuwe esthetische norm van de Roaring Twenties.
De snelle penseelstreken van de kunstenaar creëren een stralend beeld van Josephine Baker. De intense en contrasterende kleuren van de kunstenaar vangen perfect haar gevoel voor burleske en haar boeiende bewegingen.
Naoorlogse en hedendaagse kunst (verkoop overdag en 's avonds)
De sectie hedendaagse kunst presenteert diverse belangrijke kunstenaars uit de naoorlogse periode tot nu , waaronder Pierre Alechinsky, Karel Appel, Alexander Calder, Chu Teh-Chun, Jean Dubuffet, Roberto Matta, Richard Serra, Niele Toroni en Victor Vasarely. Er worden diverse abstracte kunstwerken geveild, waaronder twee belangrijke schilderijen van Hans Hartung (geschatte prijzen: € 250.000–350.000 en € 180.000–250.000) en een uitzonderlijk groot schilderij van Olivier Debré (geschatte prijs: € 100.000–150.000).
Victor Vasarely (1906-1997) – Vascoeuil – 1967-70, acryl op doek. Gesigneerd, gedateerd en voorzien van de inscriptie op de achterzijde: «Vasarely, Vascoeuil, 1967-70», 200 x 200 cm, geschatte prijs: € 150.000 – € 250.000
Abstracte kunst ook vertegenwoordigd zijn, onder andere door het werk "Composition n°136" van Chu Teh Chun uit 1962 (geschatte prijs: €350.000 – €550.000), een enorm polyptiek van Fabienne Verdier en een fraaie collectie werken van Tang Haywen.
Optische kunst wordt vertegenwoordigd door een zeldzaam werk van Jesús Raphael Soto uit 1962, evenals een groot schilderij van Victor Vasarely. Twee uitzonderlijke plaatmetalen werken van Raymond Hains uit 1959, elk met een afmeting van 200 x 100 cm, zijn ook te zien bij de werken van de Nieuwe Realisten.
Eenentwintig Hedendaags
Tot slot vindt op 6 juni om 18.00 uur de Parijse veiling Twenty One Contemporary plaats, waarmee de 20e en 21e week worden afgesloten. Er worden hedendaagse werken gepresenteerd, waaronder stukken van kunstenaars als Lee Bae, Claire Tabouret, Tadashi Kawamata en Xavier Veilhan.
Bijzonder opmerkelijk is de zeldzame versie zonder masker van het beroemde duo Daft Punk , gecreëerd door Xavier Veilhan . Ook opkomende kunstenaars zoals Anastasia Bay, Guillaume Bresson en Jean-Marie Appriou zullen vertegenwoordigd zijn. Bovendien weerspiegelt de veiling het artistieke landschap van de Biënnale van Venetië door kunstenaars als Alioune Diagne en Julien Creuzet in de schijnwerpers te zetten.
Xavier VEILHAN - Geboren in 1963 - Daft Punk (Thomas Bangalter & Guy Manuel de Homem-Christo) - 2015, acrylverf en lak op berkenmultiplex, 161 × 100 × 55 cm, geschatte prijs: €40.000 - €60.000
De veiling wordt afgesloten met een collectie van circa 15 werken uit de Africa First-collectie, die de vitaliteit en diversiteit van de hedendaagse Afrikaanse kunst . Hieronder vallen werken van Aimé Mpane, Serge Attukwei Clottey, Sadikou Oukpedjo en Athi-Patra Ruga. Ook worden een muurinstallatie van Ibrahim Mahama en een sculptuur van Tschabalala Self, bekend om haar afbeeldingen van zwarte vrouwen, geveild.
Praktische informatie over veilingen, bezichtigingen en contactpersonen
Voorvertoningen in Parijs: 31 mei tot en met 4 juni 2024
Veilingen in Parijs: 4 juni om 19.00 uur en 5 juni om 14.00 uur.
impressionistische en moderne kunst overdag en 's avonds op 4 juni om 20.00 uur en op 5 juni om 16.00 uur.
Avond- en dagverkoop van naoorlogse en hedendaagse kunst , 6 juni om 18.00 uur.
Twenty One Contemporary Artcurial 7 Rond-Point des Champs-Elysées 75008 Parijs
Voorvertoningen in Zwitserland: Geselecteerde werken, 7 juni – 15.00-19.00 uur , 8 juni – 11.00-16.00 uur, Kirchgasse 33, 8001 Zürich
Alle werken zijn te bezichtigen van 11 tot en met 16 juni, van 10.00 tot 17.00 uur, Schwarzwaldallee 171, 4058 Basel.
Veiling in Basel: 19 juni om 13.00 uur. Artcurial Beurret Baily Widmer Schwarzwaldallee 171 4058 Basel
Over Artcurial
Artcurial , het gerenommeerde veilinghuis met Franse wortels, werd in 2002 in Parijs opgericht en is sindsdien uitgegroeid tot een toonaangevende speler op de internationale kunstmarkt. In 2022 behaalde het bedrijf, met drie veilinglocaties in Parijs, Monaco en Marrakech, een indrukwekkende totale omzet van € 216,5 miljoen.
Het veilinghuis is een multidisciplinair bedrijf dat alle belangrijke expertisegebieden bestrijkt, waaronder beeldende kunst, decoratieve kunst, verzamelvoertuigen, sieraden, horloges en wijnen en sterke dranken. Met een duidelijke internationale focus breidt Artcurial zijn wereldwijde netwerk continu uit.
Eigenaar en directeur van Kunstplaza. Publicist, redacteur en gepassioneerd blogger op het gebied van kunst, design en creativiteit sinds 2011. Afgestudeerd in webdesign aan de universiteit (2008). Verdere creatieve ontwikkeling via cursussen in vrijhandtekenen, expressief schilderen en theater/acteren. Diepgaande kennis van de kunstmarkt opgedaan door jarenlang journalistiek onderzoek en talloze samenwerkingen met belangrijke spelers en instellingen in de kunst- en cultuursector.
We gebruiken technologieën zoals cookies om apparaatinformatie op te slaan en/of te raadplegen. Dit doen we om uw browse-ervaring te verbeteren en (niet-)gepersonaliseerde advertenties weer te geven. Als u instemt met deze technologieën, kunnen we gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze website verwerken. Weigering of intrekking van toestemming kan bepaalde functies en mogelijkheden negatief beïnvloeden.
Functioneel
altijd actief
Technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het rechtmatige doel om het gebruik van een specifieke dienst mogelijk te maken die uitdrukkelijk door de abonnee of gebruiker is aangevraagd, of uitsluitend voor het verzenden van een bericht via een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het rechtmatige doel van het opslaan van voorkeuren die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
statistieken
Technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden is.Technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder een gerechtelijk bevel, de vrijwillige toestemming van uw internetprovider of aanvullende registratie door derden, kan de voor dit doel opgeslagen of opgevraagde informatie over het algemeen niet worden gebruikt om u te identificeren.
marketing
Technische opslag of toegang is vereist om gebruikersprofielen aan te maken, advertenties te versturen of de gebruiker te volgen op een of meer websites voor soortgelijke marketingdoeleinden.